magnify
Home Patenty Apple patentuje hybrydowy kursor
formats

Apple patentuje hybrydowy kursor

Published on 3 września 2012 in Patenty

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Apple znane jest z tego, że patentuje cudze pomysły które są powszechnie używane od jakiegoś czasu. Nie było by w tym nic strasznego, gdyby ich działania były takie jak np Microsoftu, który swego czasu opatentował emotikony. Microsoft tłumaczył się wtedy, że robi to w celu ochrony przed trolami patentowymi i słowa dotrzymał. Patent jest ważny od dobrych kilku lat i nikomu do głowy nie przyszło używać go przeciw komukolwiek na drodze sądowej.

Apple jednak patentuje wszystko jak popadnie i nie zawaha się aby wykorzystać to przeciwko konkurencji. Jedne z najnowszych patentów to kolejna perełka do kolekcji a chwytliwej nazwie „Hybrydowy kursor”. Spójrzcie na powyższy i powiedzcie czy nie macie uczucia, że gdzieś już to widzieliście? Ja oglądam od 15 lat na swoim skrzypiącym Windowsie

Zastanawia mnie tylko gdzie przez ostatnie 15 lat był urzędnik patentowy który przyznał firmie Apple taki patent i jak to możliwe, że system patentowy w USA jest aż tak popieprzony. Jak można pozwolić jakiejś firmie zawłaszczać dorobek ludzkości i rozwiązania które są powszechnie używane od lat. Hybrydowy kursor nie jest tu jedynym przykładem. Nie od dziś wiadomo, że Apple ma także patent na gest odblokowania czyli tzw Slide To Unlock. Rozwiązanie które było znane jeszcze zanim pojawiły się komputery i Apple.

 
Komentowanie nie jest możliwe  comments