magnify
Home Informacje Nifty MiniDrive czyli rozwiązanie nieistniejących problemów.
formats

Nifty MiniDrive czyli rozwiązanie nieistniejących problemów.

Published on 24 sierpnia 2012 in Informacje

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Slot na karty SD w laptopach to już od dawna standard. Standardem jest również mechanizm który powoduje, ze po umieszczeniu karty wewnątrz czytnika następuje kliknięcie i karta ładnie siedzi w środku nie zawadzając nikomu. Kiedy chcemy ją wyciągnąć po prostu wciskamy ją troszkę bardziej a odpowiedni mechanizm powoduje, że karta się wysuwa na tyle aby można ją było swobodnie wyciągnąć.
Jednak specjaliści od Apple’a tak bardzo wypchali wnętrze MacBooka w pogoni za jak najmniejszą grubością że nie starczyło im już miejsca na wspomniany mechanizm a nawet na całą kartę SD. Efekt jest taki, że karta wystaje sobie swobodnie z laptopa.
Nie bez powodu jednak użytkownicy produktów Apple są uważani za najbardziej kreatywne jednostki. Przez lata musieli wypracować sobie metody jak z tak wykastrowanego i nie trzymającego się jakichkolwiek standardów sprzętu zrobić coś czego da się używać. Jak rozwiązywać problemy, które dla użytkowników skrzypiących Samsungów nie istnieją.
I wymyślili urządzenie i wdzięcznej nazwie Nifty MiniDrive, które nie jest niczym innym jak kolejną przejściówką, która pasować będzie tylko do jednego słusznego sprzętu a w każdym innym jest zupełnie bezużyteczna. Ale do tego wszyscy użytkownicy Apple’a są już przyzwyczajeni.
Żeby było ciekawiej owa przejściówka powstała w 2 różniących się delikatnie wariantach a wszystko dlatego, że Apple nie było wstanie stworzyć dwóch podobnych slotów na kartę SD. Jedna pasuje więc do Macbook’a Air a druga do MacBooka Pro.
Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. Dzięki temu, że w MacBookach brakuje mechanizmu wypychającego kartę SD tak jak w innych normalnych laptopach, po włożeniu Nifty MiniDrive do komputera trzeba się niezłe nadłubać, aby wyciągnąć to ustrojstwo.

 
Komentowanie nie jest możliwe  comments